Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesinin kongresine kısa bir süre kala engelliler Samsun’da düzenledikleri etkinliklerle moral buluyor.

SAMSUN MÜZESİNİ GEZDİLER
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesinin kongresi 26 Mayıs Pazar günü yapılacak. Kongre öncesi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ı da ziyaret eden SGC Engelli Kurulu, Başkan Doğan’a karakalem fotoğrafını hediye etti. Önceki gün Samsun Büyükşehir Belediyesi,  Terme Belediyesi ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğiyle Terme’ye düzenlenen geziye katılan engelliler bugün de topluca Samsun Müzesini gezerek moral buldu.

AMİSOS HAZİNELERİ HAYRAN BIRAKTI
Sabah İlkadım Engelsiz Kültür ve Sanat Evi gönüllüleriyle kahvaltıda bir araya gelen üyeler daha sonra Türkiye Sakatlar Derneğine gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi. TSD şubesinden Samsun Müzesine kadar sohbet ederek yürüyen engelliler, 1995 yılında İlkadım’da kazı yaparken bulunan Amisos Hazinelerini ilgiyle izledi.

BAŞKAN DOGAN’A TEŞEKKÜR ETTİ
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanlığına bir süre önce adaylığını açıklayan Recep Çağlayan Güner, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Kurulu olarak düzenledikleri etkinliklerle moral bulduklarını söyledi. Kendilerine her konuda destek veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’a ve ekibine teşekkür eden Güner, şunları söyledi:

GEZİLER SÜREKLİ HALE GELECEK
“Kongre öncesi arkadaşlarımızla moral depolamaya çalışıyoruz. Engelliler Haftası nedeniyle organize ettiğimiz etkinliklerimizi sürekli hale getirme kararı aldık. Arkadaşlarımız ilk geziyi Terme Belediyesinin desteğiyle Terme’ye yaptık. Bu gezimizde bizlere destek veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a çok teşekkür ederim. İlçe gezilerimizi sürekli hale getirmeye karar verdik. Bundan sonra her ayın ilk haftasında bir ilçemize gezi düzenleyeceğiz. Bu geziler sırasında ilçedeki engelli arkadaşlarımızla buluşarak dertleşmek ve ilçenin engellilere uygunluğunu da gözleme fırsatı yakalayacağız.”     

Engelli arkadaşlar yolda yürüyemiyor… Engelli arkadaşlar yolda yürüyemiyor…