Engeliler Haftası nedeniyle Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Başkanlığı başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş hafta içinde birbirinden önemli etkinlikler düzenleyecek.

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Kurulu da Samsun Tabip Odası ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının himayelerinde “Engellilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu bir panel düzenleyecek.

Panelde, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, “Medyanın engelli dili” başlığı altında basın organlarında engelliler hakkında kullanılan yanlış söylem ve aşağılayıcı dili örnekleriyle ele alacak.

Samsun Tabip Odasını temsilen Psikiyatri Uzmanı Dr. Gözde Yontar “Engelli Psikolojisi” hakkında sunum yapacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Dr. Atilla Tekcan da  “Engellilerle ilgili Yasal Düzenlemeler” konusunda bilgi verirken, Samsun Barosu’ndan Av. Arslan Bolat da “Engellilerin Hukuki Hakları” konusunu ele alacak.

Panelin ardından Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelsiz Kurulu tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu ve müzik ekibi eşliğinde bir de şenlik düzenlenecek.

Samsun'un gururu oldular Samsun'un gururu oldular

Samsun Valiliği’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinlikleri kapsamında, 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “1. Engelsiz Yaza Merhaba Şenliği” sabah saat 10.00’da başlayıp akşama kadar devam edecek.