Atakum Belediyesi Vedat Türkali Kültür-Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı. Gecede bir konuşma yapan Samsun Gazeteciler Cemiyet Engelli Kurulu Başkanı Recep Çağlar Güler, Engellilerin tüm insanlar gibi yaşama ve üretime katılma haklarının olduğunu belirterek "Biz, sadece Engelliler Haftasında hatırlanmak istemiyoruz. Türkiye'de ciddi sayıda engellimiz var. Nüfusumuzun yüzde 10'u engelli. Ancak maalesef hayatın hiç bir alanında kabul görmüyor ve dikkate alınmıyoruz. Üretime katılmak, topluma yararlı olmak istiyoruz. Biz, angarya değiliz. Modern dünyaya uyum sağlamak, bu amaçla yurdumuzun kalkınması-gelişmesi için elimizden gelen çabayı göstermek istiyoruz. Bu yurdun öz evladıyız ve bu vatana borcumuz var. Biz, bizim engelimizden çok insanların kafalarındaki engelleri aşmaya çalışıyoruz" dedi.

Engelliler Haftası’na yoğun ilgi Engelliler Haftası’na yoğun ilgi

Atakum Vedat Türkali Eğitim-Sanat ve Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte konuşan Atakum 55 Engelliler Derneği Başkanı Deniz Bora da "Engellilerin de normal insanlar gibi eğlenmeye, gülmeye, yaşamaya hakları var. Arkadaşlarımıza moral vermek ve birbirimizle kaynaşmak için bu tür sosyal etkinlikleri yapıyoruz. Bundan sonra daha sık beraber olmak için çaba harcayacağız." diye konuştu.

Katılımcıların doyasıya eğlendiği etkinlik Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Kurulu Türk Halk Müziği Korosu solistlerinin seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla devam etti.