Engelli DernekWhatsapp Görsel 2024 05 14 Saat 13.43.48 A434F650Mevcut yönetimden rahatsızlık duyanların sayısı her geçen gün artarken, son birkaç yılda Bin 500 engelli üyenin defterden silindiği ve üye sayısının 400’e düşürüldüğü iddiası ortalığı karıştırdı. Gönüllülerin ortak adayı olan Recep Çağlayan Güner’den kongre öncesi anlamlı bir açıklama geldi. Tüm üyeleri kongreye çağıran Güner, üye olmayan engellileri de gelip üye olmaya ve derneklerine sahip çıkmaya davet etti.

“DERNEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”
Mevcut yönetimin kaybetme korkusuyla 2 Bine yakın olan üye sayısını 400’e düşürdüğünü öne süren Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkan adayı Recep Çağlayan Güner, yarın yapılacak olan kongre öncesi Samsun’daki tüm engellilere de çağrı yaptı. Güner, TSD Samsun Şube üyelerini değişimden yana oy kullanmaya ve üyeliği olmayan engellilerin de mutlaka üye olarak derneklerine sahip çıkmaya davet etti.

Engelliler doyasıya eğlenerek moral buldu Engelliler doyasıya eğlenerek moral buldu

“YÖNETİM HERKESİ KUCAKLAMALI”
Mevcut yönetimi eleştiren Güner şunları söyledi:  “Yönetimdeki arkadaşlar bugüne kadar engelli arkadaşlarımızı kendilerine oy vermeyecekleri kaygısıyla üye yapmaktan kaçındılar. Bin 500’den fazla engellinin üyeliklerini de düşürdüler. Ancak korkunun ecele faydası yok. Beceremeyen çekip gidecek. TSD yönetimi kendi çıkarlarını korumanın peşine düşmüş durumda. Bu gidişe bir son verip engelli dostlarımızı kucaklayacak, onlarla birlikte hareket edecek, karar alacak bir yönetim oluşturmak istiyoruz.”

GÖNÜLLÜLERİN ADAYI GÜNER
“Samsun’da yaşayan bütün engelli dostlarımızı kongreye davet ediyorum. Üye olanlar oylarını kullansın, üye olmayanlar da bir sonraki seçimde oy kullanabilmek için mutlaka üye olsunlar. Türkiye Sakatlar Derneği bizim evimiz, evimize sahip çıkmak zorundayız. Engelli arkadaşlarımızın sorunları dağ gibi büyürken mevcut yönetimin sessiz kalması, okey masalarından kalkmaması hepimizin zoruna gidiyor. Okey oynayan yine gelsin okeyini oynasın ama bizim kaybedecek zamanımız yok.”

“DERNEĞİMİZİ KURTARACAĞIZ”
“Yönetimdeki mevcut arkadaşımız seçimi kazanırsa yapacakları projelerden söz etmiş, bugüne kadar neden bunları yapmamış, elini tutan mı varmış! Bunların amacı proje yapmak üyelerin çıkarlarının korumak filan değil. Biz adeta işgal edilen derneğimizi yeniden engelli arkadaşlarımızın hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Bunun için tüm gönüllü engelli dostları kararlıyız. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesin kazanacağı bir kongre olmasını diliyoruz.”